Praż

Poznajcie kolejnych nowych uczestników 3 edycji projektu 5 Palarni – to warszawska mikropalarnia Praż.

„Zaczęło się niewinnie, od odległych marzeń o założeniu własnej palarni. Chwilę później mieliśmy już własny piec i startowaliśmy w konkursie na lokal. Kawa miała być tylko chwilową przygodą, a wyszło tak, że od lat jest już konkretnym planem na życie. To też dzięki kawie, niezobowiązująco poznaliśmy się i zaprzyjaźniliśmy, a teraz owocem tej przyjaźni jest PRAŻ.

Nasza Prażowa filozofia to… jej brak. Nie mamy targetów, nie celujemy w punktacje wyłącznie powyżej 90, nie wyznajemy tylko czarnej kawy. Palimy po swojemu, wszystko, co nam zasmakuje, w wyremontowanym własnymi rękami małym pawilonie na bazarze miejskim.”

 

 Z ekipą Praż poznaliśmy się podczas Festiwalu Kawy i Czekolady w Pałacu Kultury w Warszawie. Trójka Przyjaciół, ubranych w zielone fartuchy parzyli ekstra kawki dla gości festiwalu. Już od samego początku było czuć, że ta Palarnia „to jest to” 🙂

Kilkanaście dni później spotkaliśmy się w samym sercu warszawskiego Żoliborzu, gdzie na terenie miejskiego rynku znajduje się przytulny lokal, w którym mieści się Praż.

Stylowa mała palarnia, neonowe logo przyciągające uwagę, strefa szkoleń baristycznych oraz wydzielona przestrzeń do cuppingu i to wszystko na niewiele ponad 20 m2! 🙂 Oj Oni to potrafią! Są niesamowicie zgrani i spójni, i zakochani w kawie!

Kuba (założyciel oraz roaster palarni), ma ponad 15 lat doświadczenia w pracy z kawą – jest profesjonalnym baristą i bierze odział w dedykowanych zawodach baristycznych. Ola, jego żona, z wykstałcenia jest dietetykiem, natomiast całe życie zawodowe poświęca branży kawowej – od pracy baristki do kierowania kawiarniami. Daniel, przyjaciel Oli i Kuby, 3 lata temu przeprowadził się z Kostaryki do Polski i od zawsze marzył o otwarciu palarni kawy.

Miło widzieć kolejnych kawowych entuzjastów w naszym projekcie 😊